У листопаді 2021 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 10,3%, але ціни в місячному вимірі зросли на 0,8%. Про це повідомили в Нацбанку.
Хоч споживча інфляція сповільнюється, але досі залишається вище прогнозованої. Це в НБУ пояснюють подорожчанням енергоресурсів і сировини, а також збільшенням витрат бізнесу на оплату праці.
Подорожчали оброблені продовольчі товари – на 13,3% р/р, зокрема, на макарони, хліб, молочні та м’ясні продукти. Втім, знизилися темпи зростання ціни на соняшникову олію, фрукти і овочі. Продовжують знижуватися темпи зростання цін на цукор через високий урожай цукрових буряків.
Натомість прискорилися темпи зростання вартості послуг – 10,1 р/р. Йдеться, зокрема про послуги кінотеатрів, спортзалів, готелів, хімчисток і закладів громадського харчування.
Зростання цін на паливо незначно сповільнилося – до 33,6% р/р.
Прогнозують, що в Україні у 2022 році зростуть тарифи на газ та електроенергію. Тарифи на газ зростуть на 20%, а на електроенергію – на 17,5%. Експерти вважають, що у 2022 році тарифи на опалення та гарячу воду зростуть на 16%.