Солодке — це вуглеводи, головні «енергетичні» речовини в організмі. Вони потрібні людині, щоб мати запас енергії (на клітинному рівні також), насичуватися, підтримувати баланс жирів, білків, вуглеводів у харчуванні. Відмова від вуглеводів у будь-якому вигляді призводить до кетозу. Це небезпечний стан, коли через нестачу вуглеводів клітини починають розщеплювати жир. Довгий період голодування спричиняє інтоксикацію та порушує обмін речовин. Для дитини, яка активно росте й розвивається, повна відсутність вуглеводів навіть шкідлива. У неї може погіршитися настрій, знизитися мозкова активність, з’явитися млявість, слабкість, сонливість, блювота, запаморочення.
Джерело: http://nashamama.com
Є вагомі причини дати поласувати солоденьким дітям без специфічних розладів травлення. Адже цукор:
– покращує настрій;
– підвищує здатність зосереджуватися;
– насичує й дає енергію;
– підтримує імунітет у зимовий період.
Якщо ви переймаєтеся, що цукор негативно впливає на шлунок і вагу або шкодить зубам, то зверніть увагу на думку лікарів:
Стоматолог Джеррі Куратол розвінчує міф, що солодке руйнує зубну емаль. Насправді, це роблять бактерії, які перетравлюють цукор. Але є вихід — обмежитися 1 порцією за 15 хв, а після їди почистити зуби або прополоскати ротову порожнину.
Дієтологи із США довели, що основна причина надмірної ваги зовсім не цукор. Товстішають люди через те, що вживають надто багато калорій на добу.
Якщо дієта школяра складається зі смаженої картоплі, жирного м’яса, пиріжків, а він проводить більшість часу сидячи — отримаємо надлишок калорій і без цукру. Але якщо дитина займається спортом, а на обід у неї овочі, запечене нежирне м’ясо, у якості перекусів — фрукти, то шоколад зовсім не нашкодить. Та виникає питання: які солодощі будуть корисними для дитини і в якій кількості?
Декілька корисних порад про солодке в раціоні:
Пропонуйте цукор на початку дня після сніданку. Шоколад чи зефір покращать настрій, наповнять енергією.
Дайте дитині корисні солодощі з собою, це краще, ніж бутерброди. Горіхи, рахат-лукум, мармелад зручно і швидко з’їсти на перерві.
Цукор перед або замість основної страви порушує роботу смакових рецепторів, створює ефект насичення. Після цукерки суп вже не видається смачним, тому солоденьке — тільки на десерт.
Не забороняйте дитині ласувати смачненьким, це має бути частина харчування, а не заохочення. Інакше виникає психологічний комплекс.
Контролюйте норму цукерок під час свят. Проблеми починаються від переїдання і надмірної кількості цукру в організмі. Звертайте увагу на симптоми, такі як нудота, блювота.