Війна не в Україні – війна в Європі!

Президент Штатів Джо Байден і президент Росії Володимир Путін погодилися на участь у саміті з обговорення «безпеки та стабільності в Європі», де йтиметься про припинення вогню на сході України і стримування РФ від вторгнення. Чого про Україну будуть говорити без нас?

Про це написав у власному блозі Сергій Бєлашов, голова фракції ВО «Батьківщина» у Полтавській обласній раді:

Якщо в Парижі мова йтиме про необхідність повного виконання Україною своїх зобов’язань у рамках Мінських домовленостей, то чого без нас приймається рішення, з яким не погоджується більшість українців, (за результатами соціологічних опитувань), адже народ України прекрасно розуміє, що їх імплементація призведе до втрати суверенітету і засилля проросійських мандатів у владі.

Команда «Батьківщини» упродовж останнього часу закликала керівництво країни вимагати виконання гарантій за Будапештським меморандумом і нарешті була почута Офісом Президента. Ініціювання проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму є правильним кроком. «Батьківщина» дякує президенту, що позиція «Батьківщини» була почута і реалізована. Тепер на міжнародній арені необхідно прикласти максимум дипломатичних зусиль, щоб консультації в рамках Будапештського меморандуму відбулися і їх результатом було прийняття конкретних рішень щодо гарантування безпеки України. Саме за цим меморандумом Україна погодилася відмовитися від своєї ядерної зброї.

За відмову від третього у світі ядерного потенціалу Україна отримала гарантії суверенітету та територіальної цілісності, а в результаті отримала відсутність безпеки, втратила Крим і лишилась без ядерної зброї.

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен назвала Будапештський меморандум угодою, що не накладає юридичних зобов’язань на країни, які його підписали. Якщо переговори не відбудуться, то світ матиме повне право вважати, що Будапештський меморандум не працює і це може стати найбільшою аферою в історії світової дипломатії.

І в такому разі Іран та Північна Корея отримають чіткий сигнал про помилковість відмови від ядерної зброї, що намагаються реалізувати військову ядерну програму. Світові лідери мають зважити, що є більш ризикованим: забезпечити гарантії безпеки демократичній Україні чи розв’язувати питання ядерного потенціалу Тегерану та Пхеньяну, які змушені будуть задати собі питання: чи отримають вони гарантії безпеки у випадку відмови від ядерної зброї.

Путін не хоче дозволити Україні стати успішною та незалежною, і це визначає його дії. Росія марить ідеєю зробити держави східної Європи державами другого класу та понизити присутність США.

Успіх демократичної України може бути надто заразним для Росії і зможе надихнути росіян повторити успішний вступ України до ЄС.

Коли Росія припинить стріляти – буде мир, якщо Росія розпочне повномасштабне вторгнення, то наслідки нового російського вторгнення в Україну будуть відчуватися у всьому світі. Тому ми маємо продовжувати вести перемовини щодо запровадження санкцій проти Росії. Необхідно запровадити безпрецедентні економічні санкції: зупинити для олігархів їхні подорожі, можливість міжнародного руху їхніх коштів, ускладнити доступ російських компаній до фінансових ринків, відрізати Росію від міжнародних фінансових ринків, щоб вона не могла отримати доступ до основних експортних товарів. Обов’язково має бути включений у санкційний пакет російський газопровід «Північний потік-2» та відключення «Північного потіку-1». Росія не зможе так легко атакувати Україну, якщо вона хоча б частково буде залежати від постачання газу через Україну. Українська газова система здатна пропускати 130 млрд кубів газу, тоді як обидва «Північні потоки» разом – 100 млрд кубів.

БАТЬКІВЩИНА закликає, щоб сьогодні еліти забули старі образи та заради порятунку України припинили конкуренцію та ворожнечу. Ми маємо об’єднатися всередині та згуртувати навколо себе країни, що є друзями України.

Україна сьогодні боронить не лише свою незалежність. Ми стоїмо на захисті всього цивілізованого світу від викликів, яких історія досі не знала.