В Україні хочуть заборонити російську музику на радіо та телебаченні – Верховна Рада

11 квітня група депутатів Верховної Ради подали нову редакцію проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах та заборони відтворення музичної продукції походження держави-агресора. Про це стало відомо з офіційного вебпорталу парламенту України.

Народні депутати пропонують заборонити всю російську музику на українському радіо та телебаченні. Обмеження, якщо законопроєкт приймуть, введуть до закінчення війни, зокрема до звільнення всіх окупованих українських територій.

У пояснювальній записці вказано, що у статті 9 закону “Про телебачення і радіомовлення” викладено положення щодо захисту інтересів держави та національного телерадіовиробництва. Зокрема, в ній визначено, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50% має становити національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів чи виконавців.

Проте, зазначають депутати, що практика застосування цих квот вказує на їхню недостатню ефективність. У першу чергу це стосується захисту інтересів держави та виробництва вітчизняного музичного аудіопродукту в ефірі українських радіостанцій.

Так, за думкою обранців, події останніх років прямо вказують на зв’язок між обсягом використання української мови в публічному просторі і рівнем сепаратистських настроїв населення, сприйняття ним інформаційних атак і маніпуляцій з боку Росії.

“Ми вже переконались остаточно, що російські фільми та музика несуть отруйні програми поведінки, отруєні цінності, та садистські меседжі. По іншому не можна пояснити поведінку недолюдків-окупантів, які виросли під впливом цієї культури та влаштували звірські розстріли мирних громадян та мародерства в наших містах”, – зазначають автори законопроєкту.

Заборона на російську музику стосуватиметься також її виконання громадянами та резидентами держави-агресора. Такі треки не можна буде почути:

  • по радіо та телебаченню;
  • у розважальних закладах;
  • у громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників);
  • у навчальних закладах, закладах культури та відпочинку;
  • у готельному та ресторанному бізнесі;
  • у кінотеатрах;
  • у суспільному просторі.

Водночас пропонується збільшити квоти української музики у радіо ефірі музичних радіостанцій та музичних телеканалів до 50%.