З 1 вересня українці мають заповнити декларації. Ті, хто відмовиться, не зможе скористатися грошима.
Українці з 1 вересня можуть заповнити нульові декларації і показати зароблене в тіні, заплатити невеликий податок і легалізувати своє майно. На це дадуть один рік. Після цього податківці почнуть перевірки.
Нульову декларацію потрібно заповнювати, якщо ви заробили в тіні на квартиру, машину, цінні папери або накопичили готівку.
400 тис. грн. – мінімальна сума, яка підлягає нульовій декларації. Якщо у вас відкладено менше, документи можна не подавати.
Глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев пояснює: податкова декларація це не “про сьогодні”, це про можливість завтра вільно розпоряджатися своїм майном, грошима. Вносити до декларації будинок або квартиру потрібно тільки в тому разі, якщо їхня площа становить від 120 квадратів (квартира) і від 240 квадратів (будинок).
Також не потрібно декларувати машину, якщо це особистий транспорт, а не спосіб заробітку, вартість якої не перевищує 375 мінімальних зарплат Це 2,25 млн грн.
«Декларування добровільне, якщо хтось не хоче його проходити, ніхто не зможе змусити. А у випадку із заробітчанами, якщо працювали легально, то нові правила їх також ніяк не зачеплять. Якщо людина працювала за кордоном офіційно і може підтвердити джерело своїх доходів, їй не потрібно подавати декларацію”, – пояснив Гетманцев.
Скільки потрібно заплатити?
за валюту: 5% (6% у разі оплати протягом трьох років);
за валюту за кордоном: 9% (11,5% за оплати протягом трьох років);
нерухомість, транспорт, корпоративні права: 9% (11,5% якщо за три роки заплатити);
облігації внутрішньої держпозики: 2,5% (3% якщо на виплат).
Що буде, якщо не заповнити декларацію?
“З часом буде дедалі складніше розмістити готівку в банківських установах або придбати власність, якщо громадянин не мав офіційного доходу”, – написав у своєму блозі на OBOZREVATEL міністр фінансів Сергій Марченко.
Гетманцев додає: парламент вже зобов’язав Кабмін розробити методи непрямої оцінки доходів українців. А це означає, що податкова може запитати: звідки взялася квартира, яку ви продали, а тепер хочете покласти гроші на банківський рахунок.
І якщо не підтвердити своє джерело доходу, доведеться заплатити податок у розмірі 18% (ПДФО). А це в кілька разів більше, ніж потрібно буде заплатити у разі податкової амністії. Також варто відзначити, що якщо взяти участь у податковій амністії, можна отримати звільнення від можливих переслідувань з боку фіскалів і покарання за несплату податків.
Джерело: OBOZREVATEL