Субсидії: у яких випадках виплати можуть стягнути через суд

Органи, які призначають субсидії громадянам, можуть вимагати повернення грошей. Якщо людина не зробить цього добровільно, то звертаються до суду з позовом про примусове стягнення.

«Якщо людина отримувала субсидію неправомірно, приховала інформацію про свій дохід, то орган, який призначав допомогу, дійсно може відправити лист з вимогою повернути зайво отримані кошти. Їх необхідно повернути на небюджетні рахунки структурних підрозділів із соціального захисту населення, відкриті в Державному казначействі», – розповіла міністр соцполітики Марина Лазебна виданню «Факти».

Якщо людина відмовляється добровільно повернути суму надміру отриманої субсидії, то орган, який призначив субсидію, може звернутися до суду з позовом про примусове стягнення таких коштів, зауважила Лазебна.

Кабмін заклав до бюджету на 2022 рік видатки на пільги та житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг на рівні 38,4 млрд гривень. Це менше, ніж планується витратити у 2021 році (близько 47,2 млрд гривень).