Спалювання сухостою тепер карається як диверсія, – ВРУ

Верховна Рада України нагадує, що спалювання сухостою тепер карається як диверсія.

3 березня внесли зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

У разі виявлення таких правопорушень органи правопорядку реагуватимуть жорстко, відповідно до вимог законів, з урахуванням воєнного стану. До осіб, які порушать заборону, будуть застосовані не тільки заходи адміністративного або кримінального впливу (стаття 77-1 КУпАП та, відповідно, стаття 245 Кримінального кодексу України), але й додаткові види відповідальності.