Понад рік на Полтавщині шукали й готували фахівців, які допоможуть захисникам та захисницям адаптуватися до цивільного життя. Повідомляє “Зміст“
Про те, що ветерани зможуть мати помічників, повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
Перші помічники ветеранів розпочали роботу в громадах області. Найбільше фахівців працюватимуть у Лубенському та Миргородському районах – по 11. Дев’ять спеціалістів – у Полтавському районі, шість – у Кременчуцькому. Третина з них – ветерани війни.
Помічники супроводжуватимуть оборонців, які повертатимуться з військової служби та фронту до цивільного життя. Надаватимуть консультації, як отримати необхідні статуси і пільги, скористатися сервісами і послугами. Серед них реабілітація, працевлаштування, започаткування бізнесу, вирішення житлових питань.
Ветерани Полтавщини зможуть звертатися до помічників
У жовтні 2023 року Полтавщина долучилася до проєкту «Помічник ветерана», який впроваджують для допомоги захисникам і захисницям адаптуватися до цивільного життя після повернення з фронту.
Спочатку до проєкту долучився десяток пілотних громад Полтавщини. З 2024 року «Помічник ветерана» мав охопити всю область. У громадах створювали комісії для проведення співбесід із кандидатами.
Заяви на участь подавали через портал «Е-ветеран». Для цього на сайті передбачені можливості реєстрації, заповнення форми та підписати заяви електронним підписом. Кандидати проходять конкурсний відбір та навчання, а потім їх працевлаштують в областях, де впроваджують проєкт «Помічник ветерана».
Полтавщина увійшла до п’ятірки областей за кількістю заявок від кандидатів у помічники ветеранів. Усього по Україні їх подали понад 1,2 тисячі людей.
Конкурсний відбір для роботи в громадах Полтавщини пройшли 33 кандидати. З кожним із них провели співбесіду для оцінювання рівня професійних знань і досвіду, мотивації, комунікативних навичок та вмінь розв’язувати конфліктні ситуації.
Гроші на зарплатні помічників ветеранів у громадах Полтавщини надходитимуть із держбюджету.