З 1 жовтня для працівників освіти діють нові правила проходження медогляду. Серед нововведень – не обов’язкова щорічна флюорографія та комплексний огляд у лікарні. Повідомляє “Зміст“
Про медогляд повідомили у профспілці працівників освіти й науки України. Наказ МОЗ про нові вимоги до організації та проведення медоглядів освітян набув чинності 1 жовтня.
Згідно з новими вимогами, педагоги повинні проходити комплексний медичний огляд. До нього входять лабораторні дослідження, серед яких:
- загальний аналіз крові;
- глюкоза крові;
- загальний аналіз сечі;
- серологічні дослідження крові на інфекційні хвороби;
- дослідження калу на виявлення гіменолепідозу та ентеробіозу;
- бактеріологічні дослідження (лише для окремих категорій працівників).
Також обов’язкове обстеження п’ятьма лікарями: терапевт або сімейний лікар, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог, психіатр. Освітянам також вимірюватимуть артеріальний тиск та робитимуть електрокардіограму.
Щорічна флюорографія для вчителів, які не входять до груп підвищеного ризику розвитку туберкульозу, буде не обов’язковою. Проте за наявності певних симптомів чи критеріїв, їх можуть віднести до цієї групи і зобов’язати проходити це обстеження щорічно.
Також щеплення стало обов’язковою умовою для роботи. З 1 жовтня в силу вступить оновлений перелік обов’язкових щеплень для працівників освіти, відповідно до якого, їх не допустять до роботи без вакцинації проти деяких інфекційних хвороб.
Психіатричний огляд необхідно буде проходити раз на п’ять років. Раніше педагоги проводили його щорічно. Також вони проходитимуть лабораторне тестування на наявність психоактивних речовин.
Разом з тим роботодавці мають право вимагати від працівника проходження позачергового огляду у разі підозри на психічний розлад.