Починаємо новий проєкт – “Наші справи в громадах”. У межах нього ми будемо розповідати, як живуть громади Полтавщини з 24 лютого, яким чином підтримують людей, що евакуювалися до нас з інших областей, в яких ведуться активні бойові дії.
Перша історія – про Чутівську громаду.
З першого дня вторгнення російських окупаційних військ на територію України місцеві жителі долучилися до процесу оборони держави та допомоги людям, що цього потребують. У Чутівській громаді розпочався активний волонтерський рух. Одним із координаторів процесу стала Світлана Петренко, головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту виконавчого комітету Чутівської селищної ради.
Селище міського типу Чутове на півночі Полтавщини межує з Харківською областю і розташоване всього за 90 км від Харкова, який потерпав від збройної агресії РФ, піддавався блокаді та регулярним бомбардуванням. З початку війни до Чутівської громади переїхали понад 4 тис. людей. Це 31% від загальної кількості населення Чутівської громади, яке становить 13 тис. осіб.
Чутівчани допомагали евакуйованим людям, шукали місця для розселення людей на території громади. Завдяки спільним зусиллям, у громаді було знайдено тимчасові місця проживання для 4 тис. евакуйованих із Харківщини громадян.
“І вдень, і вночі телефон не вимикався – настільки багато дзвінків було. Розселяли цілодобово по 50-80 осіб і де тільки могли знайти. Місць у садках та школах не вистачало, доводилося шукати у друзів, знайомих, небайдужих людей. Спасибі, осторонь не залишився ніхто, адже виклики були: у короткий час зібрати багато ковдр, розселити велику сім’ю, відправити жінку на пологи”, – розповідає Світлана Петренко.
Щоб забезпечити велику кількість новоприбулих людей необхідними речами, громада створила хаби для збору “гуманітарки”. Їх організували на базі будинку культури та бібліотеки. Загалом зібрали понад 4 тонни допомоги. Частину відправляли до Харкова.
Приносили одяг, теплі речі, ковдри, їжу. Люди старшого віку віддавали багато консервацій, закруток, круп, борошна, картоплі. Молоді сім’ї збирали товари для дітей – підгузки, соки, печиво, іграшки. Частину необхідного одягу брали у волонтерів із Полтави. Ділилися усім з тими, хто був у скрутних умовах. Коли Харків обстрілювали, люди ховалися в метро, потребували ковдр, їжі і речей для дітей – чутівчани відвозили їм допомогу.
Також під час евакуації “Фельдман” екопарку частину тварин розміщували у Чутовому, а потім перевозили до екопарку в Ковалівку. У харчуванні тварині кормом допомагали місцеві фермери та підприємці.
Це перша історія про наші справи в громадах. Незабаром – матеріали про інші громади та інші, не менш важливі справи. Прочитати статті можна на нашому сайті та в соцмережах за тегом #наші_справи_в_громадах.
Фото: Вісті Полтавського району.