На Полтавщині через війну три храми вирішили перейти з Московського патріархату до ПЦУ

Від початку повномасштабної війни дві релігійних громади на Полтавщині вирішили перейти до Православної церкви України, а ще одна – уже завершила цей перехід. До цього храми належали до Української православної церкви Московського патріархату. Про розповів архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір.

Зранку у Свято-Миколаївському храмі у селі Гоголеве влаштували молебень за мир та українських воїнів.

“Я молюся тільки за те, щоб Боженька і матінка Божа посилали їм силоньки, здоров’ячка, щоб тільки пошвидше закінчилася ця війна”, – каже парафіянка Свято-Миколаївського храму ПЦУ Олена Гаращенко.

На Полтавщині через війну три храми вирішили перейти з Московського патріархату до ПЦУВіряни у Свято-Миколаївському храмі

Від створення цей храм у Шишацькій громаді належав до православної церкви Московського патріархату, а 24 березня релігійна громада вирышила перейти до Православної церкви України, каже Віктор Скочко.

“Одноголосно ухвалили це рішення. Від нас пішов отець Олексій. Хотіли порадитись і разом із ним у єпархію перейти. Але він сказав, що у нього є зобов’язання, у нього інша присяга. Тоді ми вирішили йти – чи з ним, чи без нього, йти з українським народом, з українським військом, із нашою єдиною помісною Православною церквою України”, – каже голова релігійної громади села Гоголеве Віктор Скочко.

Рішення віряни ухвалили через повномасштабну війну з Росією, каже Лариса Кармазин.

“Морально дуже складно бачити, як мати плаче, стоїть біля гроба. Ось буквально недавно було – б’є в гріб рукою і кричить: “Женя, встань”.Чим відрізняється російська церква від української?Ось молитовник російської церкви, відкриваємо тут і бачимо – молитви ідуть за Росію”, – каженастоятель Свято-Миколаївського храму ПЦУ Павло.

Богослужіння у храмі тепер проводять українською мовою, а ще влаштовують молитви за мир, каже протоієрей Павло. Він став новим настоятелем церкви у Гоголевому.

“Я служу у селі Воскобійники (Шишацької громади – ред.). На сьогоднішній день я також несу свій послух у селищі Опішня і Котельва. Я – благочинний Шишацького округу. І саме до мене звернулися жителі села Гоголеве із проханням допомогти їм вийти із підпорядкування Московського патріархату і приєднатись до помісної церкви України. І я підтримав село Гоголеве у їхньому рішенні”, – говоритьнастоятель Свято-Миколаївського храму ПЦУ Павло.

На Полтавщині через війну три храми вирішили перейти з Московського патріархату до ПЦУ Свято-Миколаївський храм

“Ми якось не задумувались, просто ходили, служили. Потім, як почалася війна, у мене зять мій, доньки моєї чоловік, він сам військовий, він на війні, син мій у територіальній обороні. Я не можу молитися за Кирила (предстоятель Російської православної церкви – ред.), того, який благословив воїнів своїх московських, щоб вони нас ішли убивали, щоб наших дітей убивали”, – кажепарафіянка Свято-Миколаївського храму ПЦУ Олена Гаращенко.

Крім громади у Гоголевому, від початку повномасштабної війни на Полтавщині іще дві церкви вирішили перейти в ПЦУ, каже архієпископ Федір.

“Загалом в Україні понад сто релігійних громад вже перейшли у Православну церкву України. Цей рух починається з низів, тому що ієрархія Московського патріархату займає в Україні позицію колаборантську. По завершенню війни, після перемоги Московоського патріархату в Україні не повинно бути”, – говорить архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір.

За словами архієпископа, за час існування православної церкви України – від 2018-го – на Полтавщині до неї перейшло сім релігійних громад.

Джерело: Суспільне