Тіло людини приблизно на 70% складається з води. Дефіцит води викликає сильний стрес, який змінює гормональний баланс, збільшує в’язкість крові і кислотність рідин організму. Якщо при звичайній температурі повітря дорослій людині потрібно випивати до 2-х літрів рідини на добу, то в жаркі дні обсяг її слід збільшити в 1,5 – 2 рази.
Про це в ЗМІ розповіла білоруський медик Олена Короткевич.
Джерело: https://golos.ua
Категорично слід відмовитися від усіх солодких газованих напоїв – вони ще більше посилюють спрагу, оскільки містять величезну кількість цукру (приблизно 20 грам на склянку), консервантів і підсолоджувачів. До того ж, в солодких газованих напоях міститься вуглекислий газ, що подразнює слизову шлунка.
Не варто вживати пиво, джин-тоніки та інші слабоалкогольні напої. Як всякі алкогольні напої, вони підвищують навантаження на серце і кровоносні судини, а спрага наростає з ще більшою силою. До того ж в спеку посилюється вплив алкоголю на вищу нервову діяльність і знижується можливість адекватної оцінки того, що відбувається навколо. Пиво ще є і сильним сечогінним засобом.
Не варто вживати надто холодні напої, додавати в них лід. Холодні напої за рахунок відчуття свіжості спотворюють наше сприйняття насичення рідиною. Крім того, організм нагріває занадто холодну рідину, що супроводжується виробленням зайвого тепла. Виходить замкнуте коло: ви п’єте, отримуєте тимчасове полегшення, яке не тільки не дає повного насичення організму, але і викликає його подальше нагрівання. До того ж надходження холодних напоїв може спровокувати запальні захворювання носоглотки.
Кава містить велику кількість кофеїну, яке надає сильну сечогінну дію і тому збільшує необхідність споживання рідини . Крім того, кава може стати причиною підвищення артеріального тиску. Тому пити каву для втамування спраги марно.
Соки корисні й ефективні для втамування спраги, але тільки якщо вони натуральні, свіжовичавлені. Консервовані соки, що містять цукор, консерванти, барвники, ароматизатори, такі ж марні і шкідливі, як і газовані напої.
Проста вода з-під крана або в пластикових пляшках не підходить для ефективного угамування спраги в жарку погоду. Справа в тому, що в спеку з організму людини разом з потом виділяються велика кількість солей калію, натрію, фосфору і магнію. Якщо ж людина п’є просту воду, то заповнення мінералів не відбувається, почуття спраги залишається.