Затриманий Віктор Медведчук деталізував роль п’ятого президента Петра Порошенка у так званій вугільній справі, а також трубопроводу “Самара – Західний напрямок”.
Підозрюваний у державній зраді та сприянні тероризму кум Путіна Віктор Медведчук розповів про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок” для подальшого прокачування через нього дизельного палива. Крім того, він дав свідчення у так званій вугільній справі, в якій фігурує п’ятий президент Петро Порошенко.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
Описуючи суть схеми, Медведчук деталізував роль у ній колишнього президента Петра Порошенка. А саме, що той не лише звернувся до Медведчука з проханням сконтактувати з керівництвом РФ, а й забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх українських інстанціях.
“Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка”, – заявив Медведчук.
Затриманий нардеп запевняє, що питаннями трубопроводу він займався на прохання екс-президента Порошенка. За рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп – до 42 млн доларів США. З травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачування дизелю через магістраль припинилося.
Медведчук також розповів про налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих “Л/ДНР”, практично – у ватажків бойовиків.
“У цьому була залучена фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з Президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему”, – розповів він.
Медведчук під час допиту назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до завдання шкоди інтересам України, – колишні урядовці, екс-керівництво Нацбанку, народні депутати і представники правоохоронних структур.
Слідство у справах триває. Продовжуються слідчі дії з затриманим, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів і учасників вчинених злочинів.