Депутати Полтавської облради схвалили проєкт Регіональної програми «Дітям Полтавщини – якісне харчування» на 2021 – 2024 роки.

Сьогодні, 9 квітня, на другому пленарному засіданні четвертої сесії обласної ради восьмого скликання депутати схвалили проєкт Регіональної програми «Дітям Полтавщини – якісне харчування» на 2021 – 2024 роки.

Про це говорили ще 26 березня на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань бюджету та управління майном.

Під час засідання голова бюджетної комісії, заступник голови Полтавської обласної організації ВО «Батьківщина»
Лариса Босенко зазначила:

Я вам хочу запропонувати, щоб ми звернулися до законодавця і внесли пропозицію щодо внесення змін стосовно того, щоб перед тендером надавалися відповідні експертні висновки, де було б чітко зазначено і визначено, що саме знаходиться в тому продукті, який буде на тендері.

Регіональна програма «Дітям Полтавщини – якісне харчування» на 2021 – 2024 роки сприятиме підвищенню безпеки та якості харчування учнів та вихованців закладів освіти, виключення недобросовісних суб’єктів господарювання та інших осіб з ланцюга постачання продуктів до закладів освіти.

✅ Основні напрями та заходи Програми передбачають:

  • покращення роботи мережі їдалень шляхом безумовного виконання нормативних вимог із їх облаштування та утримання,
  • модернізацію матеріально-технічної бази опорних закладів сільських, селищних громад та міських громад для закладів з контингентом не менше 400 осіб,
  • організацію та здійснення лабораторного контролю (вибіркових досліджень) сировини та продуктів харчування в закладах освіти,
  • організаційні роботи щодо створення умов для забезпечення повноцінного, якісного та калорійного харчування дітей у закладах освіти,
  • впровадження та застосування системи НАССР та ін.

Зокрема планується провести закупівлю сучасного обладнання для харчоблоків їдалень закладів освіти, забезпечити проведення лабораторного контролю за показниками безпеки сировини та продуктів, приготування страв для дітей відповідно до оновлених збірників рецептур тощо.

70% коштів (а це 40 млн грн) буде спрямовано з обласного бюджету, 30% – у співфінансуванні з місцевими. Загальне фінансування програми передбачається в розмірі 54 572,0 тис. грн.