Дата, цікаві звичаї, обряди та народні прикмети 22 листопада

Раніше в народі вважали, що земля вже має бути вкрита снігом до цього дня. Православна церква 22 листопада вшановує пам’ять преподобної Мотрони Константинопольської. Цей день же називають: «Матрона зимова», «Мотрона наставниця», «Зимовий день».

Постарайтеся сьогодні не брати на себе багато турбот. Не варто брехати і хитрувати, а також планувати важливі зустрічі і переговори. Також не їжте жирну і важку їжу.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

іній затягнув дерева – до лютих морозів;

йде дощ – урожай пшениці буде багатим;

небо затягнуте хмарами і йде сніг – Травень буде дощовим.

Іменини 22 листопада в Олександра, Віктора, Іллі, Мотрони, Порфирія, Цецилії, Антона, Іллі, Костянтина та Івана.

Також вважали, “якщо на Мотронин день гусак вийде на лід, то ще буде плавати по воді” і “якщо в листопаді Мотря на білім коні приїде, то гостру зиму нам привезе”.

Український народний прогностик:

Перший тривалий сніг випадає на ніч; денний сніг довго не затримається.

Якщо перший сніг, упав на мокру землю — залишиться.

Рано замерзне — довго не розтане.

Ожеледиця розпочинається з туману.

22 листопада в світі відзначається День синів.

Пам’ятні дати 22 листопада, річниці та події

22 листопада 1909 року брати Орвілл і Вілбер Райт організували першу компанію для виробництва аеропланів.

У 1928 році в Парижі відбулося перше виконання оркестрової п’єси Моріса Равеля “Болеро”. Цей твір, написаний французьким композитором, відразу отримав найширше визнання.

У 1960 році Запорізький завод “Комунар” (тепер – АТ “АвтоЗАЗ”) випустив першу партію малолітражних легкових автомобілів “Запорожець”.

У 1963 році в Далласі був убитий президент США Джон Кеннеді. Він ще на посаді сенатора придбав всенародну популярність. Чому сприяла в тому числі і його дружина – чарівна аристократка Жаклін Був’є. У січні 1961 року Джон Кеннеді був обраний президентом США, ставши наймолодшим главою держави за всю історію країни. В кінці 1963 року Кеннеді відправився в поїздку по країні. 22 листопада 1963 року він і його Жаклін урочисто в’їжджали в центр Далласа на відкритому лімузині. О 12.30 снайпер відкрив вогонь. У президента влучили дві кулі – одна в шию, інша в голову. Він помер, не доїхавши до парклендського меморіального госпіталю.

У вбивстві підозрювався 24-річний Лі Харві Освальд, колишній морський піхотинець. 24 листопада 1963 Освальд, що виходив з поліцейської дільниці в супроводі поліцейських, був застрелений власником нічного клубу Джеком Рубі. Тому винність Освальда так і не була ні доведена, ні спростована в суді. Після вбивства президента пост глави держави зайняв віце-президент Ліндон Джонсон з Техасу. Джона Кеннеді поховали 25 листопада 1963 року на Арлінгтонському національному кладовищі. Дружина і брати запалили Вічний вогонь на його могилі. Вбивство Кеннеді стало одним з найгучніших політичних злочинів 20 століття.

У 1977 році почалися польоти “Конкорда” з Парижа і Лондона в Нью-Йорк.

У 1987 році в Чикаго стався найвідоміший випадок вторгнення в телевізійний ефір. Під час показу вечірніх новин на каналі WGN-TV на екрані на 20 секунд з’явилася людина в масці героя науково-фантастичного серіалу Max Headroom. Зловмисник, який втрутився в ефір, не був знайдений.

У 1990 році прем’єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер оголосила про свою відставку. Вона займала це крісло з 4 травня 1979 року. Перша жінка на цій посаді на Заході вважається переможцем “холодної війни” разом з президентом США Рональдом Рейганом. Маргарет Хільда Тетчер народилася в 1925 році в родині провінційного бакалійника, закінчила Оксфордський університет. Ставши біля керма нації, вона проявила себе майстерним, енергійним, рішучим керівником і зуміла домогтися значного зміцнення економіки і міжнародного престижу Англії. Прем’єрство Тетчер було найтривалішим в 20 столітті. Довше, ніж вона, британський уряд очолював тільки лорд Ліверпуль в 19 столітті. Тетчер і після відставки ще два роки залишалася членом Палати громад, а потім перейшла в Палату лордів. Після виходу у відставку написала книгу “Мистецтво управління державою”. 26 червня 1992 Тетчер було присвоєно особисте дворянство з титулом баронеси і герб.

В останні роки життя Маргарет Тетчер важко хворіла. 21 грудня 2012 року вона перенесла операцію з видалення пухлини сечового міхура. Тетчер померла рано вранці 8 квітня 2013 року на 88-му році життя в готелі “Рітц” в центрі Лондона, де проживала після того, як в кінці 2012 року її виписали з лікарні. Причиною смерті став інсульт. Прах Тетчер поховали поруч з чоловіком Денисом на кладовищі військового госпіталю лондонського району Челсі. Похорон відбувся 17 квітня і обійшлися в 6 мільйонів фунтів стерлінгів.