28 вересня ціна на газ у Європі вперше в історії перевищила позначку $1 тис. за 1 тис. куб. м.
Вартість жовтневого ф’ючерсу на головному європейському хабі TTF у Нідерландах зросла до $1031. Про це свідчать дані Лондонської біржі ICE.
Високі ціни на енергоринках Європи позначаться на низці товарних ринків у всьому світі, оскільки їхні запаси виснажуються.
Зростання цін на газ в Європі пов’язують зі слабкими темпами заповнюваності підземних сховищ. Ще однією причиною називають відмову російського Газпрому бронювати додаткові потужності українського транзиту.
Газ і нафта одночасно вийшли на цінові рекорди.
Нафта на світових ринках подорожчала до максимуму за 3 роки. Європа вже зіткнулася з наслідками енергокризи: закриваються енергетичні компанії і заводи, підвищуються тарифи для населення.
Українці теж відчують зміни, але не в платіжках за комуналку – замість цього в країні можуть подорожчати продукти та інші товари.
Не зважаючи на фіксовані «газові» платіжки, українці все ж можуть відчути наслідки енергокризи на власних гаманцях. Як розповів OBOZREVATEL директор з інтегрованих комунікацій “Нафтогаз України” Максим Білявський, промислові тарифи на газ в Україні все ж ростуть слідом за європейськими. А тому логічним наслідком будуть подорожчання товарів і послуг.
“Варто очікувати, що з якоюсь інертністю можуть зрости ціни на продовольчі товари і споживчі послуги. Адже собівартість продукту, який виробляється в Україні, буде рости”, – спрогнозував Білявський.