“Близько 100 скарг на день”: як на Полтавщині контролюють підняття цін на товари

Від початку березня у Полтавській області надійшло близько 600 скарг на завищені ціни у магазинах. Найчастіше це стосується вартості молока, борошна та олії. Про це повідомила начальниця відділу контролю за регульованими цінами обласного управління Держпродспоживслужби Ірина Максимішина.

Найбільше скарг щодо завищених цін у відділі отримали із Полтавської, Кременчуцької та Миргородської громад.

“Від початку повномасштабної війни (від 24 лютого – ред.) до нас надходило про сто скарг на день, потім ця кількість зменшилася. Зараз це десь приблизно десять повідомлень на день”, – говорить Ірина Максимішина.

Контролюють ціни на ті продукти, які входять до переліку соціально значущих. Це, зокрема:

  • продукти харчування;
  • лікарські препарати;
  • паливно-мастильні матеріали.

Перевіряє, чи не завищені ціни, спеціальна комісія із трьох людей, каже фахівчиня.

“Коли ми заходимо (в магазин – ред.) і бачимо, що ціни є завищеними, ми дивимося, яка торгівельна націнка. Потім дивимося, як сформована ціна”.

За словами Ірини Максимішиної, перевірку влаштовують у день отримання скарги або на наступного дня.

“Якщо є зависока націнка, тобто більше 10%, то ми проводимо превентивну роботу – пояснюємо вимоги законодавства і зазначаємо, що ціна є завищеною. Це роз’яснення відбувається на місці. Десь у 90% випадків суб’єкти господарювання ставилися з розумінням до цього і зменшували ціну того ж дня у присутності комісії”,– додала Ірина Максимішина.

Якщо керівництво торгової точки не зменшує ціну, то члени комісії звертаються до правоохоронців. Вони можуть оштрафувати підприємця.

Як розповіла керівниця відділу контролю за регульованими цінами, скарги охочі можуть надсилати двома способами:

  • на електрону пошту Держпродспоживслужби;
  • через Viber або Telegram за номером +38 093 362 0536.

У повідомленні треба вказати ім’я та прозвище скаржника, адресу місця продажу, а ще – товар чи марку продукції, на яку підприємець, ймовірно, завищив ціни.

Раніше було відомо, що:

  • На період дії воєнного стану в Україні мають регулювати ціни на певні категорії продукції. Постанову Кабміну про це затвердили 6 березня.
  • Контролювати вартість товарів мають обласні військові адміністрації, поліція, Держпродспоживслужба та Держлікслужба.
  • Серед продуктів харчування регулювання цін стосується борошна, макаронів, хліба, деяких круп, а ще – м’яса, молока та молочних продуктів, олії та цукру.
  • Перевіряти магазини на Полтавщині почали 1 березня.

Джерело: Суспільне