7 квітня православна церква відзначає одне з 12 головних (двунадесятих) свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це свято світле і радісне, адже саме в цей день до Діви Марії явився архангел Гавриїл, які повідомив їй, що про те, що незабаром вона стане матір’ю сина Божого – Ісуса Христа.
Дата свята не перехідна і має фіксовану дату – щороку православні відзначають Благовіщення 7 квітня. А назва його означає “блага” або “добра” звістка. Варто також зазначити, що на багатьох іконах Благовіщення зображена біла лілія, яка є символом чистоти та непорочності.
Святкування Благовіщення не переноситься навіть якщо свято збігається з Великоднем. Якщо ж свято випадає на період Великого посту, як у 2021 році, то в цей день пост попускають. Вірянам дозволені рибні страви, морепродукти, а також трохи вина.
Що категорично не можна робити в Благовіщення:
- Вважається, що в цей день всі справи краще відкласти на інший день, особливо домашні: прибирання, готування, прання, шиття,
- Не варто приділяти час догляду за собою і підбору нарядів. Більш того краще цього дня не заплітати коси, ні стригтися, ні фарбувати волосся, і навіть не розчісуватися.
- Також, 7 квітня не можна лихословити, сваритися, ображати людей або тварин, бажати комусь зла і думати про погане.
- Не можна давати гроші в борг, роздавати щось з дому.
Що можна робити під час Благовіщення:
- Під час Благовіщення можна поворожити на майбутнє.
- Загадувати бажання. Вважається, що загадане на Благовіщення, виповниться в найближчому майбутньому.
- Читати молитву. Особливо сильною в цей день вважається молитва про лікування від безпліддя та даруванні дитини.
Джерело: https://telegraf.com.ua