Більшість українців вважає, що гроші треба витрачати на армію, а не на дороги

Важливіше витрачати кошти державного бюджету на армію, ніж на програму «Велике будівництво» президента Володимира Зеленського – це думка більшості українців, яких опитали соціологи Центру Разумкова з 28 по 31 січня.

57,1% респондентів вважають, що за теперішньої ситуації важливіше витрачати гроші на зміцнення Збройних сил України, а не на реалізацію «Великого будівництва».

Протилежної думки 22%. Важко сказати – зазначили 21%.

Це дані дослідження «Оцінка громадянами України загрози агресії з боку Росії» проведеного на замовлення Інтернет-видання «Обозреватель».

Телефоном опитали 1206 респондентів від 18 років у всіх регіонах України крім тимчасово окупованих Росією Криму і районів Донецької і Луганської областей.

На запитання «Чи варто сприймати накопичення російських військ на кордоні з Україною як реальну загрозу вторгнення на територію України взимку-навесні 2022 року?», громадяни України приблизно однаково часто відповідають «Так, загроза є реальною» (44,9%) і «Ні, вторгнення найближчим часом не буде» (43,7%).

Чим вищий рівень освіти респондентів, тим частіше вони вважають, що загроза є реальною.

Відповідаючи на запитання: «Чи готові Ви захищати Україну зі зброєю в руках?», 44,9% респондентів відповідають, що готові долучитися до захисту країни у будь-який спосіб, і стільки ж (45,4%) — що вважають це справою військових і не будуть втручатися.

Серед опитаних чоловіків відповіли, що готові долучитися до захисту країни у будь-який спосіб, 61,3%, серед жінок — 31,6%.

Більшість респондентів (55,6%) вважають, що українська влада докладає недостатньо дипломатичних та оборонних зусиль для запобігання повномасштабному російському вторгненню (протилежної точки зору дотримуються 28,6% респондентів).

55,7% респондентів дотримуються думки, що в разі повномасштабного російського вторгнення Володимир Зеленський не здатен ефективно спрацювати як Верховний Головнокомандувач та організувати оборону країни (протилежної думки дотримуються 26,9% респондентів).

Відповідаючи на запитання: «Як на вас впливають звернення Зеленського із закликами не панікувати?», 21,5% зазначають, що ці звернення їх заспокоюють, 10,6% — що лякають, але більшість (62,0%) відповіли, що не звертають на них уваги.

56,3% респондентів вважають, що переговори з Росією слід вести тільки за участі партнерів з США та ЄС, бо натиснути на Путіна можна тільки спільними зусиллями, 26% — що прямі переговори з Путіним — це дієвий спосіб у досягненні миру.