Українці, які є власниками земельних паїв, зобов’язані будуть сплачувати мінімальний податок у 1500 гривень із кожного гектара.
Відповідна норма міститься у “ресурсному” законопроєкті №5600, який Верховна Рада ухвалила 30 листопада. “За” проголосували 255 народних депутатів.
Як повідомили на сайті Верховної Ради, Законом удосконалено положення Податкового кодексу України у частині, що стосується, загальних питань адміністрування податків, податків на прибуток підприємств, доходів фізичних осіб, доданої вартості, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування.
Податки доведеться сплачувати, якщо ділянка розташована в межах міста (фактично це город): якщо розмір цього городу 0,5 га (50 соток), доведеться сплачувати фіксований податок. Причому навіть якщо людина вирощує на ній продукцію виключно для власного споживання та не продає її на ринку, пише “Слово і Діло”.
Щодо сільськогосподарських земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів – то вони мають сплачувати не менше мінімальної суми податку, приблизно 1,5 тис. грн з одного гектара. Це підвищення ніяк не вплине на великі агрохолдинги, оскільки вони не є власниками землі – виключно на невеликих фермерів та селян, котрі мають землю.
Законопроєкт набере чинності вже з 1 січня 2022 року, якщо президент його підпише. Згідно із Законом, перший період нарахування мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) – 2022 рік. Тобто, МПЗ буде нараховуватися у 2023 році за 2022 рік.
Нововведення не вплине на великі агрохолдинги, оскільки вони не є власниками землі.