В Україні зараз швидко погіршується ситуація з коронавірусом. За останню добу зафіксували понад 12 тисяч нових COVID-випадків. 11 областей перейшли в помаранчеву зону і зовсім скоро деякі з них можуть потрапити в червону.
У червні лікарі фіксували по 500-700 нових захворювань щодня. Зараз ця цифра перетнула 12 тисяч. Таких показників не було з квітня, пише OBOZREVATEL.
«Зараз практично всі нові випадки зараження – це інфікування Дельтою», – повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
Секретар РНБО Олексій Данілов спрогнозував, що пік захворюваності на коронавірус очікується в кінці жовтня. Згідно з розрахунками, кількість хворих може на третину перевищити торішні максимальні показники.
«Ситуація в регіонах швидко погіршується. Кілька регіонів вже перебувають у помаранчевій зоні. Ми в МОЗ очікуємо пікові навантаження на систему – від середини листопада до середини грудня цього року. Це буде піковий період, коли буде максимальне навантаження на систему охорони здоров’я», – розповів головний санлікар Ігор Кузін.
За даними Міністерства охорони здоров’я, зараз помаранчевій зоні адаптивного карантину відповідають 11 областей: Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Чернівецька.
Найгірша ситуація станом на сьогодні спостерігається в Чернівецькій, Харківській та Запорізькій областях. Також у деяких регіонах перевищена динаміка COVID-госпіталізацій: у Херсонській області – 71,1%, у Рівненській – 59,1%.
Зараз в Україні немає регіонів, що входять у червону зону карантину. Однак у разі введення найбільш жорсткого рівня епідеміологічної небезпеки в регіоні заборонять роботу:
закладів громадського харчування (крім доставки і замовлень на винос);
торгових центрів, кінотеатрів, музеїв і т.д.;
навчальних закладів, крім дитсадків і початкових класів;
спортзалів, фітнес-центрів, басейнів;
установ культури.
Однак ці обмеження знімуться за умови, якщо 100% співробітників і відвідувачів матимуть зелений COVID-сертифікат (тобто повний цикл вакцинації). Це правило стосується не тільки ТРЦ, а й кафе, ресторанів, барів, кінотеатрів і так далі.
Що ж стосується транспорту, то, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пасажири зможуть їздити без надання сертифіката навіть у разі посилення карантину. Це саме можна сказати про банки, заправки, аптеки, поштові відділення.
Що стосується очного навчального процесу в школах і вишах, то тут все буде залежати від рівня вакцинації колективів. Для роботи закладів необхідна наявність зеленого сертифіката у 100% співробітників.
«Якщо такого показника немає, то навчальний заклад перейде на дистанційну освіту, – зазначила заступниця міністра освіти Віра Рогова. – Але у нас є спеціальні школи, де діти з особливими потребами, дошкільні установи та початкова школа – вони повинні працювати.
За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, лідерами за кількістю повністю вакцинованих вчителів є:
Луганська область – 67,9%,
Черкаська область – 64%;
Полтавська область – 62,8%;
Київ – 62,6%;
Сумська область – 59, 7%.
У той же час у Херсонській, Рівненській та Одеській областях зараз немає прогресу COVID-вакцинації.
Джерело: OBOZREVATEL